România - Ucraina, debutul naționalei noastre la Euro 2024 e fabulos. Goluri fantastice și un scor incredibil!

Postat la: 17.06.2024 17:29 | Scris de: ZIUA NEWS

Naţionala de fotbal a României a debutat, luni, 17 iunie, la Campionatul European de fotbal din Germania, intr-un meci cu selecţionata Ucrainei.

Meciul România - Ucraina de la Euro 2024 a avut loc pe Allianz Arena din Munchen, de la ora 16.00, în grupa E. Cealaltă partidă a grupei, Belgia - Slovacia, se dispută de la ora 19.00.

De-a lungul timpului, tricolorii au disputat 6 meciuri contra vecinilor ucraineni, cu 3 victorii în dreptul României şi două în palmaresul adversarilor de azi, un meci fiind încheiat la egalitate.

DESFĂȘURAREA LIVE

*3-0 România în minutul 57, a marcat Drăguș.

Citeste toate stirile despre Meci România - Ucraina EURO 2024
*Un nou gol fabulos pentru România, șut imparabil Răzvan Marin din afara careului. 2-0, minutul 52.

*Start în repriza a doua, cu un șut periculos Coman.

*Pauză, 1-0 pentru România.

*Minutul 40, Stanciu lovește bara direct din corner.

*Goool România, Nicolae Stanciu, cu un șut fantastic, în vinclu, din marginea careului. 1-0 în minutul 29.

*Minutul 15, 0-0, Ucraina are o posesie superioară.

*Coman are un prim șut pe poartă, în minutul 8, prins de Lunin.

*A început meciul, 0-0.

*Echipa Ucrainei: Lunin - Konoplia, Zabarnyi, Matvienko, Zinchenko - Stepanenko, Shaparenko - Tsyhankov, Sudakov, Mudryk - Dovbyk

*Surpriza lui Edi Iordănescu în echipa de start este titularizarea lui Florinel Coman, în locul lui Mihăilă.

*ROMÂNIA (4-2-3-1): Niță - Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu - R. Marin, M. Marin - Man, Stanciu, Coman - Drăguș