Jocurile Olimpice au început cu un scandal monstru la meciul Argentinei: "Cel mai mare din istorie". Ce s-a întâmplat în prelungiri

Postat la: 24.07.2024 18:59 | Scris de: ZIUA NEWS

Jocurile Olimpice au început cu un scandal monstru la meciul Argentinei:

Competiţiile din cadrul Jocurilor Olimpice de la Paris au început, miercuri, cu două meciuri din turneul de fotbal masculin.

Pe stadionul Parc des Princes din Paris, Spania a câștigat, 2-1, cu Uzbekistan în Grupa C, în timp ce Argentina a remizat cu Marocul, 2-2 la Saint-Étienne, în Grupa B.

Meciul Argentina - Maroc a provocat un scandal uriaș, după ce arbitrul suedez Glenn Nyberg a acordat nu mai puțin de 15 minute de prelungiri, în condițiile în care nu s-a întâmplat nimic deosebit peparcursul primelor 90 de minute. Argentina a reușit să egaleze în minutul 90+16, declanșând furia justificată a marocanilor.

"Cel mai mare scandal din istoria fotbalului la Jocurile Olimpice", au scris fanii pe rețelele sociale.

Miercuri sunt programate opt meciuri, printre care Mali-Israel, sub atenta supraveghere a poliţiei, pe fondul apelurilor la "mobilizare" împotriva prezenţei delegaţiei israeliene în Franţa din cauza războiului din Gaza.